2014 Nominees announced

02nd July 2014

2014 Nominees

Ginny Chalmers – Howe Dell School

Alex Orton – Codicote School

Dean Barker – Oakmere School

Mrs Branigan – Harwood Hill JMI

Aimee De La Salle – Hatfield Community Free School

Mrs Petit – Oaklands School

Sherie Hart – Peartree Primary School

Daniela Lissner – St Johns Church of England School, Digswell

Fiona Sherwood –  Applecroft School

Melissa Elliott – Bishop’s Hatfield Girls’ School

Camila Ramsamy –  Stanborough School

Paul Harris – Onslow St Audreys

Paul Meredith – Onslow St Audreys

Gill Martin – Chancellors School

Sally Rowe – Chancellors School

Liz Bergman – Chancellors School

Siobhan Reilly – Chancellors School

Noel Kelly – Monk’s Walk School

Charlie Bullamore – Oakmere School

Thomas Horsewood – Ladbrooke School

Callum Burr – Rowens Primary School

Jonny Lambe – Little Heath Primary School

Grace Gear – Chancellors School

Lennon Peake – Sir Frederic Osborn School

Grace Moore – Sir Frederic Osborn School

Elise Snow – Monks Walk School

Show Rascism The Red Card Project – Stanborough School

The Stanborough Girls Robotics Team – Stanborough School

F.U.D.G.E – Homerswood Nursery & Primary School

Matthew Cachin – Stomp Music Project –  Sir Frederic Osborn School

Harry Purches – Help for Heroes – Sir Frederic Osborn School

Stanborough School

Lakeside School

Harwood Hill JMI

Hatfield Community Free School

Oak View Primary School

Peartree Primary School

Panshanger Primary School

Oakland Primary School

Homerswood Primary and Nursery School

Codicote School

Wendy Sellers – Codicote School

Cheryl Girdlestone – Rowens Primary School

Carole Lawrence – Brookmans Park School

Stephen Parker – Chancellors School

Reece Evans – Sir Frederic Osborn School

David Payne, Evalina Stanczyk & Taylor Hubb – Sir Frederic Osborn School

Carolyn Coleman – Bishop’s Hatfield Girls’ School

Pari Khierynejad – St Johns Lemsford

Gary Briggs – De Havilland Primary

Ms Wilding –  Stanborough School

Dave Tourlamain – Chancellors School

Judy Makin – Chancellors School

Peter Fox – Chancellors School

Karl House – Chancellors School

Paula Smith – Chancellors School

Susan Bartlett – Chancellors School

Louise Lavender – Chancellors School

Kirpal Phull – Chancellors School

Tara Pooley-Green – Sir Frederic Osborn School

Sophie Dollimore – Sir Frederic Osborn School

Martin Appleby – Stanborough School

Liam Curragh – Brookmans Park School

Sam Over – Chancellors School

Kelsey Clifford – Chancellors School

Lucy Prigmore – Chancellors School

George Hartley – Chancellors School

Jamie Ward – Sir Frederic Osborn School

Thomas Clinton – Sir Frederic Osborn School

Ben Tyler – Sir Frederic Osborn School